בחירה לא נכונה של נישה – תחום

בשיווק שותפים יש המון הצעות, בארץ וגם בחו"ל, במגוון תחומים. יש תחומים יותר פופולאריים ויש פחות. יש כאלה שהרווח בהם גבוה יותר, אבל זה אומר שלא כדאי לקחת הצעות בתחומים פחות רווחיים. אם אתה מומחה בתחום מסוים, ויכול "להגיש" את המוצר הנכון ללקוח הנכון – למה לא ללכת על זה?

זה לא נכון ולא יעיל לקדם כל הצעה שיש, או לבחור הצעות לפי העמלה הגבוהה יותר, בעיקר לא בהתחלה. חייבים להתמקד בתחום מסוים, במילים אחרות – לבחור נישה. אני אקצר לך את הדרך ואגלה לך כבר עכשיו מהן הנישות הרווחיות ביותר היום: דיאטה וכושר, הזדמנויות עסקיות (ביזאופ), השקעות, התפתחות אישית, דייטינג. בנישת השקעות נכללות ההצעות שקשורות למסחר בשוק ההון, יש כאלה שמכניסים אותה לתוך נישת הביזאופ, אני לא מסכימה. כדי לסחור בשוק ההון, יש צורך באופי, כישורים מסוג אחר מאשר בהצעות ביזאופ כמו הכנסה פסיבית באינטרנט. כמובן שדעות חלוקות על הנושא הזה, אך אני החלטתי לסווג ככה. נישת התפתחות אישית כוללת הצעות בתחום השכנוע, פיתוח כישורים מסוימים, מוטיבציה, התמודדות עם משברים, וגם נושאים רוחניים.  נישת הביזאופ כוללת הצעות בתחום הכנסה פסיבית, הכנסה דרך אינטרנט, שיווק שותפים, מוצרים דיגיטליים, הכנסה באמצעות יוטיוב, אינסטגרם ועוד. חשוב לבחור נישה שאתם מכירים, יש לכם ניסיון בתחום, ידע שאתם יכולים לחלוק, או סתם אתם מתחברים לנושאים האלה. לדוגמא, מי שבחיים לא דרך בחדר כושר, לא מבחין כמה פיצות הוא אכל השבוע, ומדלג על כל כתבה באינטרנט בתחום בריאות ודיאטה, לא כדאי לו להיכנס לנישת דיאטה וכושר. למה? כי פשוט לא יהיה לו על מה לדבר עם קהל הלקוחות הפוטנציאליים. הוא יצטרך "להעתיק" ממישהו מידע, וזה לא יעיל, ולא יצליח בסופו של דבר.

אבל חייבים לקחת בחשבון גם קריטריון נוסף. אני קוראת לזה "רמת התחרות". שוב, כלל זה לא רלוונטי למשווקים וותיקים, אני מדברת על מתחילים בלבד, כדי להקל עליהם בתחילת דרכם. אם כל הרשת "שרופה" בהצעות מנישה מסוימת, כלומר התחרות גבוהה מאוד, יהיה למשווק מתחיל קשה להרוויח שם, כי יהיה עליו להיות שונה ובולט מאחרים כדי לגבור על מתחרים. עם הזמן בא הידע והניסיון, לומדים לעשות את הבידול. אבל בהתחלה, עצה שלי ללכת על משהו שמצד יש בו עניין רב (לא תחום חצי מת, שאין כמעט הצעות), מצד שני התחרות לא גבוהה מדי. אם יש התלבטות – תמיד אפשר להתייעץ, אפשר ליצור איתי קשר במייל, אני אשמח להדריך ולתת הכוונה.

בונוס – גישה חינם להדרכה של אדם טל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *